متالورژي سمنان


نمونه سئوالات ریخته گری( شاخه کاردانش)

1- نوعی ریخته گری می باشد که مواد مذاب تحت فشار بداخل قالب تزریق می شود . این سیستم بر خلاف سیستم ریژه که مذاب تحت نیروی وزن خود بداخل قالب می رود امکانات تولید قطعات محکم وبدون مک را داراست.
الف : ریخته گری دایکاست       ب: ریخته گری سانتریفوژ     ج: ریخته گری ثقلی     د: ریخته گری دقیق

از مزایای ریخته گری تحت فشارنمی باشد.-2

الف : تولید انبوه و با صرفه          ب: تولید با صرفه قطعات سنگین      ج: تولید قطعات پیچیده         د: قطعات تولید شده در این سیستم از پرداخت خوبی بر خوردار است.

 3- ازمعایب ریخته گری تحت فشار نمی باشد .

الف : نیاز به هزینه بالا         ب: در زمان کوتاه تولید زیادی را امکان نمی دهد.        ج: وزن قطعات در این سیستم محدویت دارد         د: از فلزاتی که نقطه ذوب آنها در حدود آلیاژ مس  و کمتر می باشد می توان استفاده نمود.

4- از علل گستردگی کاربرد ریخته گری نیست .

الف : به روش ریخته گری می توان قطعاتی را تولید کرد که هندسه بسیار پیچیده ای دارند و یا دارای حفره های درونی می باشند.

ب: برای تولید قطعات بسیار کوچک و همچنین قطعات بسیار بزرگ از چندصد گرم تا چندین هزار کیلو گرم می توان از این روش استفاده کرد.

ج:  این روش از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است . و هدر رفت کمی دارد. فلزات اضافی در هر بار ریخته گری دوبار ذوب شده و استفاده می شوند.

د:  فلز ریخته گری شده ایزو تروپیک نیست یعنی در تمام جهات دارای خواص فیزیکی و مکانیکی یکسانی  نمی باشد .

5- کانال هایی عمودی و افقی توخالی هستند که محفظه قالب را به سطح آن متصل می کنند. و از این طریق مداب را به محفظه قالب می رسانند .

الف :کانال بارریز          ب: سیستم راهگاهی         ج:کانال اصلی          د:راهگاه

6- : در این نوع سیلندر تزریق خارج از مذاب بوده و مواد مذاب توسط دست به داخل سیلندر تزریق منتقل می شود. 
الف : ماشینهای دایکاست با محفظه تزریق گرم         ب: ماشینهای دایکاست با محفظه تحت خلاء        ج: ماشینهای دایکاست با محفظه تزریق سرد         د: ماشینهای دایکاست با محفظه تزریق تحت فشار

7- سوراخهای باریکی هستند که حفره قالب را به فضای بیرون متصل می کنند و به گاز ها و هوای داخل قالب اجازه می دهند که از قالب خارج شوند.

الف :  تغذیه        ب:قانجاق        ج: منافذ هوا           د: راهگاه ها

8- به روشی اطلاق می شود که ‏در آن قالب با استفاده از پوشاندن مدلهای از بین رونده ‏توسط دوغاب سرامیکی ایجاد می شود. مدل(که معمولاً ‏از موم یا پلاستیک است) توسط سوزاندن یا ذوب کردن ‏از محفظة قالب خارج می شود.‏

الف : ریخته گری در خلاء         ب: ریخته گری دقیق       ج: ریخته گری مومی         د: ریخته گری ذوبی

9- بسیاری از قطعات ریخته گری دارای سوراخ های داخلی هستند(فضا های خالی).یا برخی حفره های موجود در ساختار آنها از هیچ کجای قالب قابل دسترسی نیستند. این سطوح درونی به وسیله ............ایجاد می گردند.

الف :  ماهیچه ها       ب:مبردها        ج:قطعات توخالی          د:هسته های توپر

10- از مزایای روش ریخته گری دقیق ‏نیست .

الف‏- تولید انبوه قطعات با اشکال پیچیده که ‏توسط روشهای دیگر ریخته گری نمی ‏توان تولید نمود توسط این فرآیندامکان ‏پذیر می شود.‏

ب‏- خط جدایش قطعات حذف می شود و ‏نتیجتاً موجب حذف عیوبی  می شود که ‏در اثر وجود خط جدایش به وجود می ‏آید.‏‏‏

ج‏- این روش برای تولید کلیه فلزات و ‏آلیاژهای ریختگی به کار نمی رود. ‏‏

د‏- ‏توسط این فرآیند امکان تولید قطعاتی با ‏حداقل نیاز به عملیات ماشینکاری و تمام ‏کاری وجود دارد. بنابر این محدودیت ‏استفاده از آلیاژهایی با قابلیت ماشینکاری ‏بد از بین می رود.‏

‏11-  این چدن های جزو مهمترین چدن های مهندسی هستند و بالاترین کاربرد دارند نام این چدن ها از خصوصیات رنگ خاکستری سطح مقطع شکست آن و شکل گرافیت مشتق می‌شود.

الف : چدن های مالیبل          ب: چدن های باگرافیت فشرده       ج: چدن های خاکستری         د: چدن های داکتیل

12- یکی از مهم ترین عیوب ماسه های طبیعی کدام است؟

1) قیمت آن          2) میزان چسب آن            3) نا خالصی در آن           4) نقطه دیر گدازی آن

13- سرعت خروج گاز از ماسه بر حسب سانتیمتر مکعب بر دقیقه را توسط این دستگاه به دست می آورند ، به این ترتیب توسط دستگاه حجم هوایی که در مدت معینی (یک دقیقه)از نمونه ای به اندازه یک سانتیمتر مکعب عبور می کند ( در تحت فشار10کیلوگرم بر سانتیمتر مربع)را اندازه می گیرندآنگاه توسط فرمول و یاخود دستگاه بطور اتومات عدد قابلیت نفوذ و خروج گاز از ماسه را مشخص می کند.

الف :دستگاه اونیورسال          ب: دستگاه رطوبت سنج        ج: دستگاه مقاومت سنج خروج گاز ماسه          د: آزمایش درصد نفوذ گاز در ماسه

 14-این دستگاه تشکیل شده از یک قسمت نیم کره فولادی، که به فنر و از آنجا به عقربه متصل است و با فشردن آرام آن به ماسه ، فنر جمع می شود و عقربه مقاومت ماسه را در برابر  آن آزمایش نشان می دهد ، این آزمایش رابطه مسنتقیم با فشردگی ماسه دارد.

الف : دستگاه مقاومت سنج ماسه         ب: دستگاه تعیین فشردگی ماسه        ج: دستگاه اونیورسال          د: دستگاه تعیین استحکام ماسه
15- برای تعیین اندازه و پخش ذرات ماسه از این دستگاه استفاده می شود ، این دستگاه دارای غربال ها با شماره های مختلف است که ریز به درشت روی هم قرار می گیرند آنگاه مقداری ماسه را روی غربال اولی که درشت تر است میریزند و دستگاه را به مدت 15 دقیقه روشن می کنند و سپس مقدار ماسه باقیمانده در هر الک را وزن کرده و نمودار پخش ذرات ماسه رسم میشود و همچنین بوسیله اعداد بدست آمده عدد ریزی ماسه محاسبه میشود.

الف : دستگاه تعیین ریزی ماسه         ب:دستگاه تعیین دانه بندی ماسه        ج: دستگاه تعیین اندازه ماسه         د: دستگاه تعیین فشردگی ماسه
16- ماسه قالبگیری باید پس از مخلوط شدن با چسب و آب شکل پذیر شده و بعد از قالب گیری استحکام خوبی داشته باشد تا هنگام جابجایی و بارریزی،شکل اولیه خود را حفظ کند که به آن ..... گفته می شود.

الف : استحکام ماسه          ب: استحکام خشک ماسه       ج: استحکام تر ماسه         د: استحکام تر و خشک ماسه

17-  این دستگاه نمونه های استوانه ای به قطر2  اینچ و ارتفاع  2 اینچ میسازد برای ساختن نمونه مقدار معینی ماسه را در سیلندر مخصوص می ریزند و سپس در محل خود در دستگاه نمونه ساز گذاشته و به وسیله آن ضربه هایی به ماسه زده می شود تا نمونه ساخته شود و سپس نمونه در دستگاه دیگر تحت آزمایش گوناگون قرار میگیرد.

الف : کوبه استاندارد         ب: دستگاه شات بلاست        ج: دستگاه ماهیچه ساز         د: دستگاه تعیین مقاومت مکانیکی ماسه

 

18-             دارای هدایت قابلیت هدایت حرارتی بالایی می باشد که بعد از نقره و مس بهترین هادی حرارتی شناخته می شود و دارای دانسیته ای در حدود7/2 سانتی متر مکعب است . که به همین دلیل جزو آلیاژ های سبک محسوب می شود .

الف :منیزیم          ب:منگنز        ج:  آلومینیم        د:تیتانیم

 

19- بیشتر آلیاژهای این فلز دارای مقاومت به خوردگی زیادی هستند که به علت ایجاد لایه پایدار اکسیدی متخلخل می باشد ، دارای نقطه ذوب پایین در حدود 650 درجه سانتیگراد است و قابلیت انجام عملیات حرارتی دارند اما عملیات حرارتی آن اج هاردینگ یا پیر سازی می باشد و دارای قابلیت انجام کار مکانیکی و تغییر فرم سرد و گرم می باشند ، این الیاژها را می توان در قالب های دائمی و یا فورج نیز استفاده کرد .
الف :آهن          ب: آلومینیم        ج:نیکل          د:قلع


20- از انواع چدن ها نیست .
الف : چدن خاکستری         ب: چدن سفید چدن مالیبل       ج: جدن داکتیل          د: چدن دیرگداز

21- از عواملی که بر خواص چدن تاثیر می گذارد ، نیست .
الف : شکل گرافیتها         ب: نحوه توزیع گرافیتها        ج: اندازه گرافیتها         د: وزن و رنگ گرافیتها

22-این نوع چدن دارای گرافیتهای لایه ای ( کرمی شکل ) است و سختی و استحکام بالایی دارد و دارای قابلیت ماشین کاری خوب است و همچنین خاصیت الاستیک و جذب ارتعاش بالایی دارد.معمولا استحکام و سختی این نوع آلیاژها بستگی به ترکیب شیمیایی آنها دارد. معمولا چدن های هیپو دارای استحکام و سختی پایین تری هستند و از مقاومت به ضربه بالاتری برخوردارهستند اما چدن های هیپردارای گرافیتهای درشت و غیر یکنواخت و دارای سختی بیشتری هستند.

الف : چدن خاکستری:         ب: چدن مالیبل         ج: چدن فشرده          د: چدن کروی

23- این فاز وقتی به وجود می آید که سرعت سرد کردن آهسته باشد و درصد si بالا باشد و عموما در چدن های هیپر به دلیل آنکه کربن گرافیت زا بوده به وجود می آید ، در میکروسکپ به رنگ سفید دیده می شود.

الف : فاز پرلیت         ب:فاز سمنتیت        ج: فاز فریت           د:فاز اوستنیت


24- این فاز هنگامی به وجود می آید که سرعت سرد کردن بالا باشد و درصد si کم باشد و عموما در چدن های هیپو به وجود می آید، این فاز دز میکروسکپ شبیه اثر انگشت است .

الف : فاز پرلیت         ب:فاز سمنتیت        ج: فاز فریت           د:فاز اوستنیت

25- این فاز وقتی به وجود می آید که سرعت سرد کردن بالا باشد به نحوی که کاربید آهن فرصت تجزیه شدن را پیدا نکند این فاز باعث کاهش خاصیت ماشین کاری شده و مقاومت به ضربه را نیز کاهش می دهد اما مقاوت به سایش و سختی را افزایش می دهد.

الف : فاز پرلیت         ب:فاز سمنتیت        ج: فاز فریت           د:فاز اوستنیت

26- این فاز در چدن ها هنگامی به وجود می آید که درصد فسفر زیاد باشد در واقع فاز این  یوتکتیک سه تایی آهن - فسفر - فسفید آهن می باشد ، این فاز دارای نقطه ذوب پایینی در حدود 940 تا 970 درجه سانتی گراد است و لذا جزء آخرین اجزایی است که در مذاب منجمد می شود ، به همین دلیل است که این فاز همیشه در مرز دانه ها تجمع می کند و باعث کاهش خواص مکانیکی می شود .

الف : پرلیت         ب:بینایت        ج: استدیت       د:مارتنزیت

27- این عنصر از اتمسفر محیط و رطوبت موجود در محفظه قالب وارد مذاب می شود . و باعث ایجاد مک و حفرات گازی در درون قطعه می گردد . و با افزایش درصد آلومینیم در مذاب چدن میزان انحلال این عنصر افزایش پیدا می کند

الف : هیدروژن         ب:ازت        ج: هلیم         د:گاز کربنیک

28- این عنصر پس از کربن یکی از قوی ترین عناصر گرافیت زا محسوب می شودکه بیشترین حد آن در مذاب چدن خاکستری حد اکثر 3 در صد می باشد .

الف : هیدروژن         ب: میلیسیم       ج: مس         د:کرم

29- این عنصر گرافیت زا بوده و تاثیر آن در مذاب چدن نصف تاثیر سیلیسیم می باشد، باعث افزایش استحکام ، سختی و خواص مکانیکی می شود و همچنین باعث افزایش وزن مخصوص چدن می شود که یک عامل پرلیت زا می باشد که باعث ایجاد پرلیت ریز درچدن خاکستری می شود، معمولا به همراه عنصر کرم استفاده می شود.

الف : نیکل          ب: مس       ج: تیتانیم         د:منگنز

 
30-  اضافه کردن مواد معینی به مذاب چدن که دارای اثر گرافیت زایی بوده و این مرحله قبل از تخلیه مذاب در محفظه قالب به مذاب اضافه می شود را .......... گویند که هر چه اختلاف زمان بین تخلیه مذاب بعد از آن کمتر باشد تاثیر آن بیشتر خواهد بود.

الف :عملیات حرارتی          ب:کریستاله کردن        ج:رشد دانه ها          د: تلقیح


31- در این روش از ماسه سیلیسی استفاده می شود و چسب مورد استفاده در ان سیلیکات سدیم است ، این روش دارای دقت ابعادی بالاتر و تراشکاری کمتر و عدم نیاز به درجه در مرحله ریخته گری می باشد .
الف : قالبگیری به روش  CO2        ب: قالبگیری به روش دقیق         ج: قالبگیری به روش ماسه ای خشک           د: قالبگیری به روش  تر

32- در این چدن کربن به شکل سمنتیت ( Fe3C ) وجود دارد که وجود سمنتیت باعث افزایش سختی و استحکام در چدن و کاهش مقاومت به ضربه و انعطاف پذیری چدن می شود.

 الف : چدن مالیبل        ب:چدن نشکن        ج: چدن سفید         د:چدن خاکستری

33- این چدن از انجام عملیات حرارتی بر روی چدن سفید به دست می آید ، نسبت به چدن سفید قابلیت ضربه پذیری و چکش خواری بهتری دارد و در عین حال دارای مقاومت به سایش بهتری است ، ترکیب این شیمیایی چدن مشابه ترکیب شیمیایی چدن سفید است.

الف : چدن خاکستری         ب:چدن مالیبل        ج: چدن نشکن         د:چدن فشرده

34- انواع فولادها را چگونه تقسیم بندی می کنند؟

الف : فولادهای کم کربن – کربن متوسط و پر کربن         ب: آهنگری و ریخته گری       ج: نوردی و ریخته گری         د: فولاد های ساده کربنی ، فولاد های پر آلیاژی و فولاد های کم آلیاژی

35- در این فولاد ها مقدار کربن کمتر از 2/0درصد می باشد لذا قابلیت شکل پذیری و فرم دهی بالا دارد که در صنعت بیشتر در مواردی به کار می رود که استحکام پایین همراه با قابلیت انعطاف بالا در نظر باشد.
الف : فولادهای ساده نیمه آلیاژی         ب: فولاد های کم کربن        ج: فولاد های پرکربن          د: فولاد ها با کربن متوسط

36- در این فولاد ها مقدار کربن بیشتر از 5/0 درصد می باشد که افزایش درصد باعث افزایش سختی و کاهش انعطاف پذیری می شود در مواردی استفاده می شود که نیاز به سختی و مقاومت به سایش بالا باشد.

الف : فولادهای نیمه آلیاژی         ب: فولاد های کم کربن        ج: فولاد های پرکربن          د: فولاد ها ی آلیاژی

37- از و ظایف یک سیستم راهگاهی محسوب نمی شود .

الف- انتقال مذاب از محفظه قالب به بوته با سهولت انجام پذیرد .

ب- حرکت مذاب در مجاری و راهگاها با حداقل حرکت اغتشاشی انجام گیرد .

ج- مذاب به گونه ای وارد قالب گردد که سردترین قسمت بار به دورترین قسمت محفظه قالب رفته و گرم ترین آن در راهگاه ها باقی بماند این حالت موجب می شود تا از ایجاد حفره های انقباضی مذاب در قطعه ریخته گری جلوگیری گردد .

د- راهگاه  باید آنقدر بزرگ در نظر گرفته شوند که مذاب بتواند اولاً محفظه قالب را کاملا پر کرده و ثانیا به تغذیه قطعات ریختگی کمک کند .

38- از معایبی که در اثر عدم دقت در طراحی سیستم های راهگاهی امکان وجود دارند نمی باشد. 

الف- وارد شدن ماسه شلاکه ( Slag ) و ناخالصی ها ( Impurities ) به همراه مذاب به محفظه قالب خصوصا تجمع در بالا قالب .

ب- صاف شدن سطح قطعه ریختگی

ج- جذب گاز در مذاب و ایجاد مک و حفره در قطعه ریختگی

د- ایجاد حفره های انقباضی در قطعه ریختگی

39- کدام جمله در مورد کوره های ریخته گری صحیح نیست ؟

الف : از  گرافیت ، بدلیل ، نقطه ذوب بالا و نیز  نسوز بودن و انتقال حرارت خوبی که دارد ، در ساخت  جداره کوره های بوته ای استفاده  می کنند .
ب: ساختمان کوره ها ی دوار شامل یک اسکلت فلزی که به شکل یک استوانه متصل به دو مخروط ناقص است و توسط فلنچ روی استوانه و مخروط ها به یکدیگر متصل می شود ، می باشد .        

ج: در کوره های زمینی بوته به شکل ثابت و یا متحرک استفاده می شود و معمولا جنس بوته در این کوره ها از گرافیت و یا کاربید سیلیسیم می باشد        

 د: از کوره های بوته ای ،  کوره های تشعشعی ،  کوره های کوپل ، و  کوره های برقی در تهیه ذوب استفاده می کنند .

40- جسمی است که از چوب ، فلز ، ویا مواد دیگر مانند موم ، پلی استرین و...ساخته می شود و با قرار دادن در داخل مواد قالب ، شکل و اندازه قطعه ریخته گری را ایجاد کند .

الف :ماهیچه          ب:قالب        ج: مدل         د:الگو

41- در این سیستم راهگاهی مجموع سطوح مقطع کانال فرعی از سطح مقطع کانال اصلی بیشتر ، و سطح مقطع کانال اصلی بیشتر ازسطح راهگاه بارریز است و درنتیجه مذاب به آرامی وارد محفظه قالب می گردد نسبت های 1:2:3 مثالی از این نوع سیستم است .

الف : فشاری          ب: غیر فشاری        ج: غیر فشاری ،  فشاری       د: فشاری ، غیر فشاری

42-  چسب مورد استفاده در روش قالبگیری ماسه تر کدام است؟

الف - سپاریت                  ب-  سیلیکات سدیم ج-  فنل فرمالدئید               د-  بنتونیت

43- - اجزای یک سیستم راهگاهی به ترتیب عبارتند از:

الف :  حوضچه بالائی- کانال بار ریز- کانال اصلی- حوضچه پایینی- کانال فرعی

ب- حوضچه بالائی- کانال اصلی- کانال بار ریز- حوضچه پایینی- کانال فرعی

ج- حوضچه بالائی- کانال بار ریز- کانال اصلی- کانال فرعی

د-  حوضچه بالائی- کانال بار ریز- حوضچه پایینی- کانال اصلی- کانال فرعی

۴۴- سوال: عوامل و پارامتر های موثر بر خواص چدن های خاکستری چه می باشد ؟
۴۵- سوال: ویژگی های چدن خاکستری را بنویسید.
۴۶- سوال : نحوه محاسبه کربن معادل را بیان کنید .
۴٧- سوال : انواع فاز های موجود در چدن را نام ببرید .
۴٨- سوال: فاز فریت و مشخصات آن را نام ببرید .
۴٩- سوال:فاز پرلیت و مشخصات آن را نام ببرید .
۵٠- سوال:کاربید آهن یا سمنتیت را تعریف کنید .
۵١- سوال: تعریف فاز استدیت را بنویسید.
۵٢- سوال: انواع گرافیت را بر اساس استاندارد ASTM بیان کنید ؟

موفق باشید .


نعمت الله طاهری